Passion Ensemble

PassionEnsemble-prawie cały

Passion Ensemble to powołany przez Fundację o.to.ja zespół instrumentalistów i wokalistów, których łączy wspólny cel: Jest to prezentowanie ambitnego repertuaru muzyki klasycznej jak najszerszej publiczności w jak najbardziej przystępny sposób dla każdego widza i słuchacza, z dbałością o jak najwyższy standard wykonawczy.

Passion Ensemble powstał z myślą o człowieku – potencjalnym widzu i słuchaczu muzyki klasycznej, który z różnych względów z tą muzyką nie jest zaznajomiony. Pragniemy podzielić się swoją życiową pasją z każdym, kto tylko zechce poświęcić chwilę, aby nas posłuchać.

Passion – po polsku pasja.

To #Pasja2015 nas zebrała. Podczas przygotowywania tego wydarzenia zebraliśmy się w takim gronie pierwszy raz, chociaż przyjaźnie i wspólny światopogląd muzyczny i pozamuzyczny połączył nas w mniejszych grupach już o wiele wcześniej.

Łączy nas przede wszystkim pasja, entuzjazm, a także wspólna misja. Pragniemy, z dbałością o możliwie najwyższy poziom wykonawczy, nie rezygnując z ambitnego, często „trudnego” repertuaru, docierać ze swoją muzyką do największych nawet sceptyków muzyki klasycznej.

Postulujemy upowszechnienie muzyki klasycznej wysokiej jakości, z dbałością o jej treść, a nie formę, koncentrując się na jej najgłębszej wartości estetycznej i kulturowej.